سم زدایی از بدن در زمان پریود

سم زدایی از بدن در زمان پریود

آیا تابحال در مورد سم زدایی از بدن در زمان پریود شنیده‌اید؟ پریود شدن در عین حال که می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد، برای سلامتی بدن فایده‌های زیادی دارد. قاعدگی با وجود داشتن علائم دردناک نظیر تهوع، افسردگی، نفخ و … ، مانند هر پدیده دیگری در طبیعت، هدفمند است و به سلامتی بانوان کمک می‌کند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد فایده‌های قاعدگی بر سلامت خانم‌ها صحبت کنیم.

همانطور که می‌دانید هر ماه یکبار در بدن همه زنان، تخمک‌گذاری صورت می‌گیرد. تعدادی از این تخمک‌ها توسط اسپرم‌ها بارور نشده و در نتیجه می‌میرند. این تخمک‌های بارور نشده در دوران پریود از بدن دفع می‌شوند. درواقع فرایند ریزش بافت رحم در زمان خونریزی، نقش بسزایی در جهت سلامتی بدن ایفا می‌کند و سم زدایی و پاک‌سازی بدن را در پی دارد.

پریودی در باورها و فرهنگ‌های مختلف

در متونی از انجیل از خانم‌ها در دوران پریودشان، به عنوان نجس یاد شده است و حتی بیان شده هر چیزی یا هرکسی که در این دوران با خانمی تماس داشته باشد، نجس است.

این تابو در دوران مسیحیت با مردم باقی ماند و در قرون وسطی شدت گرفت؛ تا جایی که این باور ایجاد شد اگر زنی در دوران پریود خود، درخت یا گیاهی را لمس کند، سبب پژمردن آن خواهد شد.

البته بسیاری از قبایل بومی آمریکا معتقدند که پریود شدن، این فرصت را فراهم می‌کند تا در دوران خونریزی، بدن افراد سم زدایی و پاکسازی شود.

گروهی نیز وجود دارند که با فرایند پریود شدن بطور کاملا عادی برخورد نموده و نسبت به آن موضعی خنثی دارند. با این وجود متاسفانه هنوز هم در ایران افرادی هستند که نگاه منفی نسبت به پریودی دارند و از صحبت کردن در مورد آن احساس شرم می‌کنند.

خون پریود

چه یک بار و چه صد بار پریود شده باشید، ممکن است هنوز بصورت دقیق در مورد آنچه در بدن شما رخ می‌دهد، آگاهی کافی نداشته باشید. طبق تحقیقات موسسه ملی بهداشت ایالات متحده، خون پریود مخلوطی از خون، مخاط واژن، بافت رحم و باکتری‌ها است. در واقع خون پریود با خونی که در رگها جریان دارد بسیار متفاوت بوده و غلظت آن پایین‌تر است؛ در نتیجه سلول‌های خونی کمتری نیز دارد. بوسیله این خون رقیق در زمان پریود هم سلول‌های مرده خارج می‌شوند و هم سم زدایی اتفاق می‌افتد.

آیا خون پریود کثیف است؟

ممکن است وجود باکتری در خون پریود، شما را دچار نگرانی و اضطراب کند. دانستن این موضوع از این جهت اهمیت دارد که بدن ما مملوء از میکروب ها از جمله ویروس ها، قارچ ها و البته باکتری ها است.

گاهی اوقات میکروبی مضر یا بیماری زا به سرعت افزایش می‌یابد و منجر به عفونت می‌شود. میکروب‌هایی که در فلور واژن وجود داشته، بی ضرر و بخشی از طبیعت بدن هستند و نگرانی‌ای بابت سلامتی ایجاد نمی‌کنند. در زمان پریود با دفع مواد زائد سم زدایی از بدن اتفاق می‌افتد و سلامتی زنان بهبود پیدا می‌کند.

خون و خواص ضد باکتریایی

سوال مهم این است که آیا سم زدایی از بدن در زمان پریود واقعا رخ می‌دهد؟ بله، سم زدایی از بدن در زمان پریود اتفاق می‌افتد. چرا که بدن موادی که دیگر نیازی به نگه داشتن آنها ندارد، را دفع می‌کند. گفتن اینکه در دوره قاعدگی دستگاه تناسلی زنان را سم زدایی یا پاکسازی می‌کند نباید این ذهنیت را ایجاد کند که بدون این فرآیند واژن کثیف یا نجس است یا اینکه واژن فردی که پریود نمی شود هم کثیف است. این موضوع به هیچ وجه درست نیست و بیشتر ریشه در باورهای خرافی دارد.

سم زدایی از بدن در زمان پریود

طول عمر زنان و سم زدایی از بدن در زمان پریود

فرآیند سم زدایی از بدن در زمان پریود، به گونه ای اتفاق می‌افتد که با وجود خونریزی‌های ماهانه موجب بهبود سلامتی و طول عمر زنان می‌گردد.

یکی از موضوعات مهم در سم زدایی از بدن در زمان پریود مربوط به جذب و دفع آهن است که بدن خانم‌ها در این مورد بسیار خوب عمل می‌کند. از‌آنجایی که آهن اضافی در بدن می‌تواند منجر به التهاب، غلبه بر استروژن و مقاومت در برابر انسولین شود و با بسیاری از بیماری‌های خودایمنی مرتبط است، پریودی میزان آهن موجود در خون را متعادل می‌سازد و این مشکلات را حل می کند.

در نتیجه، داشتن خونریزی ماهانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در عین حال که می‌تواند دوران سختی باشد، عملکرد بسیار مفیدی نیز خواهد داشت.

مقاله پیشنهادی: 6 روش برای کاهش درد پریود

سم زدایی از بدن در زمان پریود و نکته پایانی

امروزه پریود شدن یکی از مهمترین مسائلی است که هر خانمی با آن روبرو می‌شود؛ بنابراین داشتن اطلاعات کافی در این زمینه، نقش بسیار مهمی را برای یک زندگی سالم ایفا می‌کند. شگفت انگیز است که در زمان پریود برخلاف باور عموم، سم زدایی از بدن اتفاق می‌افتد و جسم فرد به تعادل می‌رسد.

از آنجا که پریود شدن به خودی خود طاقت فرساست، بنابراین انتخاب محصولی مناسب، سختی‌های این دوران را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می‌دهد.

لیدی کر را می‌توان نقطه عطفی در تاریخ صنعت محصولات بهداشتی بانوان در ایران دانست. استفاده از تکنولوژی Double Perforation، وجه تمایز لیدی کر با سایر برندها بوده که علاوه بر قدرت جذب بالا، باعث کاهش میزان حساسیت و التهاب می شود. از این رو لیدی کر، گام بسیار مهمی جهت بهبود کیفیت زندگی بانوان در دوران پریود برداشته است. برای مشاهده محصولات متنوع لیدی کر کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *