سوالات رایج شما

پر تکرارترین سوالات بانوان

مدت زمان طبیعی برای پریود چند روز است؟

مدت زمان طبیعی و معمول پریود از ۲ تا ۷ روز است؛ در صورت کوتاه‌تر یا بلندتر شدن این دوره، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

تغییر رنگ خون به رنگ قهوه‌ای نشانه مشکل یا بیماری خاصی است؟

خیر؛  رنگ قهوه‌ای یکی از طیف‌های رنگ خون است و دیدن خون قهوه‌ای هم می‌تواند طبیعی باشد.

آیا احتمال بارداری در طول پریود وجود دارد؟

امکان بارداری در طول دوره پریود هم وجود دارد، فقط ده تا شانزده روز قبل از پریود بعدی احتمال بارداری به مقدار زیادی افزایش پیدا می‌کند.

تجربه لکه‌بینی یا خون‌ریزی میان دوره‌های بارداری نشانه چیست؟

این مسئله می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد و شما در این شرایط نیاز به معاینه‌های دقیق و تخصصی دارید. بهتر است در این شرایط به پزشک مراجعه کنید.

علت مشاهده خروج بافت‌های گوشتی در دوره پریود چیست؟

در واقع اتفاقی که با وقوع پریود رخ می‌دهد، تخریب دیواره رحم است. همین تخریب باعث خونریزی می‌شود که می‌تواند خروج بافت‌های گوشتی را هم همراه داشته باشد.

آیا همزمان شدن پریود خانم‌هایی که با هم زندگی می‌کنند حقیقت دارد؟

سیستم بدن هر فرد متفاوت از دیگری است. شروع پریود خانم‌هایی که با هم زندگی می‌کنند نمی‌تواند ربطی به این ماجرا داشته باشد.

چه نوع دردی در زمان پریود می‌تواند نشان‌دهنده کیست تخمدان باشد؟

درد شدید و طولانی مدت در قسمت لگن یکی از نشانه‌های ابتلا به کیست تخمدان است.

آیا اضطراب می‌تواند روی پریود تاثیر بگذارد؟

خانم‌هایی که دچار اضطراب هستند نسبت به خانم‌های دیگر در زمان پریود بیشتر دچار بی‌حوصلگی، تجربه درد بدنی، پرخاشگری و افسردگی می‌شوند.

می‌توان در زمان پریود دوش گرفت یا حمام کرد؟

دوش گرفتن در زمان پریود نه تنها هیچ عیبی ندارد، بلکه توصیه هم می‌شود. رعایت بهداشت در این دوره شما را از ابتلا به عفونت حفظ می‌کند و از نظر روحی هم باعث ایجاد حس تازگی و شادابی می‌شود.

علت نفخ در دوره پریود چیست؟

در این دوره بدن، آب را حبس می‌کند و باعث احساس پف‌کردگی می‌شود. با کم کردن مصرف نمک و کافئین در این دوره می‌توانید مشکل نفخ را برطرف کنید.

چطور می‌توان علائم PMS را کاهش داد؟

چند روز قبل از شروع پریود، ورزش کنید و نمک و کافئین را تا جایی که می‌توانید از برنامه غذایی‌تان حذف کنید. اگر این علائم همچنان برایتان آزاردهنده بودند به پزشک مراجعه کنید.

آیا اضافه وزن می‌تواند اختلالی در زمان پریود به وجود بیاورد؟

بله، اضافه وزن باعث افزایش تولید استروژن در بدن می‌شود. این تغییر هورمونی، در تخمک‌گذاری اختلال به وجود می‌آورد و باعث تاخیر در پریود یا از دست دادن یک دوره پریود می‌شود.

آیا لازم است روند پریود و روزها را به طور دقیق محاسبه و دنبال کنیم؟

این نظم و پیگیری به شما کمک می‌کند تا هنگام به وجود آمدن کوچک‌ترین اختلالی در سیکل پریود، مشکل را شناسایی و آن را رفع کنید. یادتان باشد سیکل پریود از شروع خون‌ریزی در یک دوره پریود تا آغاز خون‌ریزی بعدی است