تمایز برجسته نوارهای بهداشتی لیدی کر با دیگر نوار های بهداشتی در ضد حساسیت بودن این محصول است. یعنی صرف نظر از سازگاری با آناتومی بدن و قدرت جذب بسیار بالا، ضد حساسیت بودن این محصول نکته قابل تامل این محصول است. واحد تولید و گروه تحقیق و توسعه نوار های بهداشتی لیدی کر به این علت که نوار بهداشتی مستقیما با نقاط حساس بدن در تماس است، با مطالعات و آزمایشات فراوان موفق به تولید نوار بهداشتی ضد حساسیت شده است.

در نوارهای بهداشتی تمامی لایه ها با چسب به یکدیگر چسبانده می شوند. لیدی کر در قدم اول تمام تلاش خود را به کار گرفته تا چسب ها را  حذف کند. در نسل بعدی نوار های لیدی کر که به زودی ارائه خواهد شد، تقریبا دیگر از چسب که یک محصول شیمیایی است استفاده نخواهد شد. به غیر از مقدار کمی که فقط برای چسبیدن کاغذ سیلیکونی (Silicon paper) به لایه بک شیت (Back Sheet) استفاده می شود تا موجب ثبات نوار بهداشتی در لباس زیر شود، که این نقطه در تماس با بدن نخواهد بود. هر قسمتی از نوار بهداشتی که با بدن در تماس است به علت شیمیایی بودن ساختار چسب، نباید از چسب استفاده شود. واحد تولید نوار بهداشتی لیدی کر از پرس های حرارتی و تکنولوژی اولتراسونیک برای اتصال لایه های مختلف به یکدیگر استفاده می کند. به طوری که در حالت عادی در نوارهای بهداشتی عرضه شده در کشور بطور متوسط در هر پد نوار بهداشتی از “1 گرم” چسب استفاده می شود، در صورتی که در محصولات لیدی کر تنها از “0.3 گرم” چسب استفاده شده و مابقی اتصالات با پرس های حرارتی و دوخت اولتراسونیک انجام می شوند.

دومین قدم ضد حساسیت بودن استفاده بهینه و درست از SAP (پودر جاذب) است. SAP (پودر جاذب) یک محصول شیمیایی است و هر چقدر کمتر از این محصول در نوار های بهداشتی استفاده شود مطلوب تر است. ورود حتی یک عدد از دانه های SAP (پودر جاذب) به اندام داخلی خانم ها باعث ایجاد حساسیت و بروز مشکلات فراوانی خواهد شد. واحد تولید و گروه تحقیق و توسعه نوارهای بهداشتی لیدی کر با تمام توان می کوشد تا با طراحی محصولی با کیفیت مانع ورود حتی یک عدد از دانه های SAP (پودر جاذب) به اندام داخلی خانم ها شود.

اولین تمایز برجسته نوارهای بهداشتی لیدی کر، زینکورال بودن این محصولات است، اصطلاح زینکورال اشاره به ترکیب دو عنصر زینک و زاج سفید دارد. واحد تولید و گروه R&d نوار های بهداشتی لیدی کر برای اولین بار از ترکیب این دو عنصر جهت کاهش بوی بد و ضد حساسیت کردن نوارهای بهداشتی لیدی کر استفاده کرده است.

از خواص زینک میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • خاصیت ضد باکتریایی و ضد التهابی
  • خاصیت درمانی در بهبود زخم ها و حفاظت از سطح پوست

در کنار زینک از زاج سفید استفاده شده که این ماده معدنی با ساختاری بلوری در کاهش تعریق و بستن منافض پوستی بسیار موثر می باشد. از مزایای دیگر این ماده می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • خاصیت ضد عفونی کنندگی و ضد باکتریایی
  • از بین برنده بوی نامطبوع
  • از بین برنده لک های پوستی

دومین تمایز برجسته نوارهای بهداشتی لیدی کر، طراحی منحصر به فرد شیار های نوار بهداشتی لیدی کر است که این شیار ها می توانند بصورت کانال هایی مایعات را در طول نوار بهداشتی توزیع کند و قدرت جذب نوار بهداشتی را بسیار بالا ببرد.

سومین تمایز برجسته نوارهای بهداشتی لیدی کر، استفاده از لایه مشبک کتانی Double perforation به جای لایه مشبک پلی اتیلنی (پلاستیکی) که گاها باعث ایجاد حساسیت می شود.

چهارمین تمایز برجسته نوارهای بهداشتی لیدی کر، استفاده از لایه ایرلید (Air Laid) در محصولات ماکسی و خیلی نازک است.

پنجمین تمایز برجسته نوارهای بهداشتی لیدی کر، استفاده از لایه لکاف (Legcuff) در محصولات ماکسی و خیلی نازک است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.