تا به حال نام آنفولانزای پریودی به گوشتان خورده است!؟ شاید دچار علائمی مشابه آنفولانزا در دوران قبل از پریودی شده باشید، اما بطور دقیق دلایل آن را ندانید. علائم مربوط به آنفولانزای پریودی، یک بار در ماه، بصورت جسمی یا احساسی خود را نشان می دهند؛ اما متخصصان، تاکنون موفق به یافتن دلایل بروز آن نشده اند. در این مقاله سعی داریم علل احتمالی بروز آنفولانزای پریودی، علائم و راههای درمان آن را مورد بررسی قرار دهیم.

علل بروز آنفولانزای پریودی

علائم آنفولانزای پریودی، معمولا پس از تخمک گذاری ظاهر میشوند که در پی آن سطح استروژن کاهش و سطح پروژسترون افزایش می یابد. جالب است بدانید که افراد جوانتر نسبت به افراد مسن، بیشتر به آنفولانزای پریودی دچار میشوند و پس از دوران یائسگی نیز پایان می‌‌یابد.

علائم آنفولانزای پریودی

علائم مربوط به آنفولانزای دوره ای مشابه آنفولانزا و PMS می باشد. از جمله این علائم عبارتند از : خستگی، سردرد، سرگیجه، حالت تهوع، نفخ شکم، درد مفاصل، اسهال، تب و لرز، کمردرد، یبوست، گرفتگی عضلات، مشکلات تمرکز

علائم آنفولانزای پریودی

دوره ای بودن آنفولانزای پریودی یکی از ویژگی های قابل ملاحظه در آن می باشد. معمولا علائم مربوط به آنفولانزای دوره ای، بیشتر از دو هفته به طول نمی انجامد و تقریبا تمام افراد به آنفولانزای دوره ای، دچار میشوند؛ اما شدت این بیماری در افراد بسیار متفاوت است.

راه پیشگیری از آنفولانزای پریودی

طبق نتایج اعلام شده، افراد با ٣٠دقیقه ورزش هوازی، می توانند از علائم مربوط به آنفولانزای پریودی بکاهند.

نکته آخر اینکه، آنفولانزای دوره ای مسری نمی باشد!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.